RandomCucumber, 1 year ago Be sure to compare unit cost, not just overall cost. Often times, the thing you buy at Walmart for $5 is less quantity/weight than the comparable thing you buy at Costco for $4.75.
Be sure to compare unit cost, not just overall cost. Often times, the thing you buy at Walmart for $5 is less quantity/weight than the comparable thing you buy at Costco for $4.75.