Donkter, (edited )

www.walmart.com/ip/…/10315752?wmlspartner=wlpa&am…

Here’s bread from Walmart for about $0.06 per slice.

www.walmart.com/ip/…/10452423?athbdg=L1600&fr…

Here’s cheese for $0.10 per slice

www.walmart.com/ip/…/132893363?athbdg=L1200

And butter for about $0.25 per ounce (you might use .5 oz per sandwich.) EDIT: checked my butter in my fridge, you’re probably using 1/4 of an ounce per sandwich if that.

And none of these are in bulk, you can probably cut the cost in half or less buying even more generic products in bulk.

  • All
  • Subscribed
  • Moderated
  • Favorites
  • memes@lemmy.ml
  • localhost
  • All magazines
  • Loading…
    Loading the web debug toolbar…
    Attempt #